Základní školaHeřmanice u Oder

VÝLET DO LANDEK PARKu OSTRAVA

V úterý 23.5.2023 nás v areálu Landek Parku v Ostravě-Petřkovicích čekal zcela bezplatný programu pro školy na téma landeckých pověstí. Pro děti byla připravena naučná stezka s prezentací historicko-uměleckých faktů a také mýtů a pověstí spojených s kopcem Landekem...

a přilehlým okolím. Děti se svými třídními spolužáky na jednotlivých stanovištích sbíraly informace a plnily doprovodné úkoly. Úkoly byly vždy připraveny v několika úrovních obtížnosti, vždy dle věkové skupiny dané skupiny. Jednotlivá stanoviště byla vizuálně připravena ve stylu Landeckých pověstí (landecká paní, ovčák, poklad, landecký rytíř apod.). Na závěr pak každý dětský účastník akce obdržel malou odměnu, svůj malý sladký landecký poklad. Počasí se náramně vydařilo a tak jsme měli úplně letní náladu.